درباره بطری آب معدنی بیشتر بدانیم - خادم پلاست

خانه » دسته‌بندی نشده » درباره بطری آب معدنی بیشتر بدانیم

درباره بطری آب معدنی بیشتر بدانیم

درباره بطری آب معدنی بیشتر بدانیم

بطری آب معدنی پت یکی از ظروف بسیار پر مصرف و کاربردی است که به صورت عمده و با قیمت مناسب به فروش میرسد. پت ویژگی های فراوانی دارد ، به همین دلیل کاربرد آن روز به روز بیشتر می شود و تقاضای مصرف آن نیز رو به افزایش می رود.

با توجه به اینکه ظروف آب پت با استفاده از مواد نو تولید شده اند کیفیت بسیار بالایی دارند و کاملا با گرید های غذایی و بهداشتی سازگار هستند ،

جهت دریافت قیمت فروش عمده بطری پلاستیکی و بطری آب معدنی و سایر محصولات از جمله ظروف پت، جار پت، پریفرم، انواع درب بطری، محصولات پلی اتیلن و غیره با ما در تماس باشید.

آب معدنی چیست؟

آب معدنی، آبی است که نسبت به آب معمولی از نظر میزان مواد معدنی، نوع مواد معدنی و گاز و همچنین درجه حرارت تفاوت داشته باشد.

آب معدنی عناصر و مواد معدنی بیشتری نسبت به آب معمولی دارد می تواند در سلامتی انسان موثر باشد. به همین دلیل مصرف آب در درون بطری های کوچک نیز بسیار رونق گرفته است. از این رو کیفیت بطری های آب اهمیت ویژه ای دارند.

انواع بطری آب معدنی کدامند؟

بطری آب معدنی نیز یکی از انواع پرکاربرد بطری پت است . که در این نوع بطریها توجه به مواد اولیه در ساخت بطری و حجم آن ضروری است. که البته در خادم پلاست دسته جداگانه ای به آن اختصاص داده ایم تا در این زمینه موارد خاص را در نظر بگیریم.

آب معدنی های تولیدی معمولا دارای سایزهای مختلفی هستند و با توجه به فضایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرند، تهیه می شوند. به عنوان مثال آب معدنیهای گالنی برای فضاهای عمومی همانند کتابخانه ها، درمانگاه ها و مراکز اداری بسیار مناسب است.

 • سایز بطری آب معدنی‌های کوچک یا تک نفره 500 سی سی یا همان 500 میلی لیتر است. بعضی از برندها بطری های آب کوچک در سایز 300 سی سی هم تولید می‌کنند.
 • سایز بطری های آب خانواده یا بزرگ 1.5 لیتری است.
 • بعضی از برندها آب معدنی‌هایی در سایز متوسط هم تولید می‌کنند که سایز آن 1 لیتری است.

بطری آب معدنی چند لیتر است

پت های آب معمولا دارای سایزهای مختلفی هستند. و با توجه به فضایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرند، تهیه می شوند.

انواع بطری آب معدنی بزرگ

یک نمونه از این نوع بطری ها، بطری های آب گالنی است. به عنوان مثال آب معدنی های گالنی برای فضاهای عمومی همانند کتابخانه ها، درمانگاه ها و مراکز اداری بسیار مناسب است.

 • بطری آب معدنی 1500 میلی لیتری یا یک و نیم لیتری

انواع بطری آب معدنی کوچک

 • بطری های آب معدنی ۵۰۰ میلی لیتری یا نیم لیتری
 • بطری آب معدنی کتابی ۴۱۰ میلی لیتری

انواع بطری آب معدنی خیلی کوچک

بطری خیلی کوچک می تواند مناسب محیط های بیمارستانی باشد که بهداشت و استفاده از محصولات یکبار مصرف الویت دارد.
همچنین در شرایط پاندمی ویروس کرونا این محصول بهترین گزینه میباشد زیرا یک بار درب آن باز شده و با حفظ بهداشت فردی در یک جرعه نوشیده میشود.
این محصول برای مصرف در هواپیما و قطار نیز می تواند مناسب باشد و کمک به جلوگیری از دور ریز آب معدنی کند.

یک نمونه از این مدل، بطری آب معدنی 200 میلی لیتری می باشد که در تصویر زیر نشان داده شده است.

بطری آب کوچک

دستگاه تولید بطری آب معدنی

در تولید بطری آب معدنی و سایر بطری های پت از دستگاه های تزریق و بادکن پریفرم استفاده می شود. ۳ نوع دستگاه ساخت پت وجود دارد که عبارتند از دستی،نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک. دستگاه ساخت بطری پلاستیکی از ۳ قسمت تشکیل شده است.کوره جهت گرم کردن پریفرم،قسمت بادکن و کمپرسور هوا.

پیشنهاد می کنیم مقاله آشنایی با انواع مواد در تولید جار و بطری پلاستیکی را مطالعه بفرمایید.

برای راه اندازی خط تولید بطری های پلاستیکی و خط تولید آب معدنی شما نیاز به ماشین آلاتی دارید.دستگاه تزریق یا تولید پریفرم،دستگاه باد کن پت و دستگاه تزریق درب بطری.

1- دستگاه تزریق پلاستیک پت یا دستگاه تزریق پریفرم

یکی از دستگاههای تولید بطری آب معدنی و سایر بطری های پت، دستگاه تزریق پلاستیک پت یا دستگاه تزریق پریفرم است که با سایر ماشین آلات تزریق پلاستیک دارای تفاوت هایی می باشد. این اختلافات در شاسی یا بدنه فلزی، سایز و ویژگی های سیلندر ماردون، نیروی محرکه واحد تزریق، ابعاد و ویژگی های گیره دستگاه تزریق پلاستیک مشاهده می شوند.(منبع)

بنابراین قیمت دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم پت در مقایسه با سایر انواع این ماشین صنعتی حداقل ۱۰ درصد بیشتر است. زیرا هزینه ساخت این ماشین به نسبت بالاتر می باشد.

2- دستگاه بادکن پت

به این علاوه بر دستگاه بادکن پریفرم به این ماشین دستگاه بادکن جار نیز گفته می شود. بطور کلی دستگاه بادکن در دو نوع نیمه اتوماتیک یا دستی و اتوماتیک تفکیک و طبقه بندی می گردد. دستگاه بادکن پت اتوماتیک بصورت خودکار عملکرده و نیاز به اپراتور ندارد. از طرفی قیمت فروش بسیار بالایی دارند.

دستگاه بادی بطری اتوماتیک

دستگاه بادی بطری اتوماتیک دارای فرآیند کامل تولید است از جمله بارگیری خودکار پریفرم ، گرمایش و دمش خودکار .

تعداد cavity کویتی:

 • ۲ کویتی
 • ۴ کویتی
 • ۶ کویتی

مشخصات دستگاه:

 • گیره هیدرولیک
 • نل PLC  
 • سیستم پیش گرم مادون قرمز
 • سیستم افزایش گرما از 1% تا 99%
 • سیستم تشخیص پریفرم
 • ظرفیت تولید 2200 بطری در ساعت
 • سیستم مجزا برای دمش حداکثری 

خصوصیات یک بطری آب معدنی استاندارد

 • بسته بندی غیرقابل نفوذ با ضخامت و مقاوت بسیار بالا
 • وجود رنگدانها یا (MasterBatch) آبی رنگ در بدنه بطری جهت شکستن نور مضر یو-وی و حفاظت بهتر در برابر خورشید
 • استفاده از بهترین متریال PET پریفرم و نایلون شرینگ و لیبل از بهترین تامین کننده ها با بهره گیری از ماشین آلاتی با تکنولوژی روز دنیا با گرید غذایی
 • ضخامت و استقامت مناسب
 • درب آسان باز و بسته شونده
 • بدون امکان نشتی و آسیب هنگام انبارداری و حمل و نقل
 • قابلیت سفارشی سازی وزن پریفرم جهت صادرات آب معدنی(منبع)

نکات مهمی که در بسته بندی و ذخیره سازی آب معدنی باید رعایت شود

بطری های آب یک بار مصرف از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و یا پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته شده اند. پلی اتیلن می تواند بوهایی را که در محیط حضور دارند جذب کند. لذا بهتر است آب معدنی در نزدیکی بنزین، رنگ یا سایر مواد شیمیایی مضر نگهداری نشود

جذب برخی مواد شیمیایی از ظرف پلاستیکی به داخل آب نیز امکان پذیر است. اگرچه طبق گزارش FDA میزان موادی که منتقل می شوند، در حاشیه امنی قرار دارند. همچنین واکنش های شیمیایی در گرما سریع تر اتفاق می افتند. بنابراین بطری آب معدنی هرگز نباید در برابر نور مستقیم خورشید و یا در یک روز گرم تابستانی در داخل ماشین نگهداری شود.

چند نمونه بطری آب فانتزی و رنگی

آب معدنی رنگی

خرید عمده بطری آب معدنی

در خادم پلاست، می توان انواع بطری آب معدنی عمده را در سایزهای بزرگ و کوچک، با بهترین کیفیت، و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه، که تولید شرکت های داخلی است، خریداری نمود. برخی از ویژگی های بطری آب می توان به چند نمونه اشاره کرد:

 • حفظ املاح و مواد معدنی موجود در آب
 • جلوگیری از آلودگی های میکروبی و یا ویروسی
 • نگهداری آب به مدت طولانی

برای دریافت قیمت خرید بطری آب معدنی خالی به قیمت روز با خادم پلاست تماس بگیرید.

بطری های آب چند لیتری، متناسب با نیاز خریداران آماده ی فروش می باشند.

بطری آب معدنی خالی به قیمت روز

خادم پلاست در واقع بازار فروش بطری پلاستیکی و پت و جار در انواع مختلف است.در صورت تمایل برای دیدن محصولات بطری موجود به لینک فروشگاه بطری خادم پلاست مراجعه نمایید.

شماره تماس مستقیم: ۰۹۳۶۰۱۰۵۸۱۲زمان درج مقاله: 12 بهمن 1400 دسته: دسته‌بندی نشده تعداد نظرات: بدون دیدگاه برچسب: درب بطری

تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه


Call Now Button
×

پشتیبانی واتس آپ خادم پلاست

×